A Szegedi Tudományegyetemen korábban is voltak űrkutatáshoz kapcsolódó projektek – például mikrogravitációban végzett kísérletek, illetve űr-orvoslással is foglalkozott az orvosi kar – most pedig az informatika területén, egy műholdon az űrbe juttatott eszköz fejlesztésében vettek részt az SZTE – és más magyar egyetemek – kutatói a BME projektjéhez kapcsolódva – számolt be közleményében az SZTE. A magyar egyetemek kísérleteit tartalmazó műholdat a SpaceX fogja az űrbe juttatni, várhatóan júniusban.
Beszédelemzésen alapuló, a depresszió felismerését segítő nyelvfüggetlen szoftvert fejlesztenek közösen a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Semmelweis Egyetem szakemberei. A technológia elsősorban az alapellátásban segíthetné a világszerte milliókat érintő mentális betegség szűrését, időt és pénzt spórolva az egészségügynek. Az alkalmazás már elkészült, de élesítéséhez további tesztekre van szükség.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) támogatásával elkészült és útjára indult az MRC-100, a legújabb műegyetemi kisműhold. A műholdat Elon Musk Falcon-9 típusú rakétája viszi majd a világűrbe az USA-ból, a pályára állítás várható időpontja 2023 májusa lesz.
Űrmérnököket képez majd a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2022 szeptemberétől. Az intézmény oktatási rektorhelyettese az InfoRádiónak azt mondta: a megszerzett tudást a távközlésben is lehet hasznosítani.
Áder János köztársasági elnök rektori megbízásokat adott át a Sándor-palotában szerdán.
Két hazai egyetem esetében is jelentős fejlesztésre készül a kormány.
4626 elsőéves hallgató kezdheti meg tanulmányait idén szeptembertől a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. Az alapképzésekre felvett állami ösztöndíjas hallgatók átlagpontszáma 422 pont. Veszprémi Károly, az egyetem oktatási rektorhelyettese a Portfolio-nak nyilatkozva hangsúlyozta, hogy a felvettek száma az előző évhez képest csupán 4%-kal csökkent, miközben az országosan az első helyes jelentkezések száma az alapképzések esetében 25%-kal csökkent. Azt is megtudtuk, mely képzések voltak a BME-n a legnépszerűbbek.
A Budapesti Műszaki Egyetem két hallgatójának ajánlott fel három hónapos szakmai gyakorlatot a Rolls-Royce pályázata eredményeként. A magyar mérnökhallgatók a cég irányítástechnikával foglalkozó kiválósági központjában, a franciaországi Grenoble-ban szerezhetnek szakmai tapasztalatokat a projektekben való részvétel révén.
Hosszú távú együttműködési megállapodást kötött a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), a társaság a gyakorlati tudás megszerzésében segíti az egyetemen képzett mérnököket.
Először érkezett hivatalos megerősítés.
Nagyon gyengült ma az árfolyam.
Friss podcastünkben Molnár András, a PortfoLion Capital Partners vezetője volt a vendégünk.
Tűzszünet a libanoni konfliktusban.